Akademię Zdrowego Odżywiania tworzy Monika Nowacka wraz z Małgorzata Radecką, absolwentki Uniwersytetu A. Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej. Ukończyłyśmy Szkołę Medycyny Funkcjonalnej w Anglii. Nasz tytuł zawodowy to  Dip. Nut. Th. as as Practitioner of Nutritrional Therapy. Jesteśmy również psychodietetykami. Jesteśmy członkiniami Polskiej Akademii Zdrowia, słuchaczkami Akademii Dietetyka, a  głównym naszym celem  jest edukacja żywieniowa w wybranych jednostkach chorobowych oraz wspomaganie dietetyczne i suplementacyjne.

Jesteśmy pasjonatkami zdrowego stylu życia , które podchodzą do każdego człowieka bardzo indywidualnie. Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki, jakie mogą mieć wpływ na obecny stan zdrowia, w tym badania laboratoryjne. Mamy innowacyjne podejście do dietetyki, obalamy stereotypy i mity na temat odżywiania i stylu życia. Homo sapiens to połączenie wiele narządów, struktur, które są wzajemnie z sobą powiązane. Dlatego patrzymy na człowieka w sposób holistyczny.

Nieustannie się kształcimy uczestnicząc w wykładach i szkoleniach w całym kraju,  poszukujemy wiedzy poza granicami naszego państwa, stąd decyzja o podjęciu kolejnych studiów:)

Jak się zaczęło?

Nasza pasja do człowieka i jego zdrowia wzięła się od... naszych problemów ze  zdrowiem  oraz stanu zdrowia naszej rodziny i znajomych. Zachorowałyśmy na niedoczynność tarczycy oraz Hashimoto, jedna z nas  miała problemy z cukrem, hipoglikemię reaktywną oraz problemy hormonalne i kłopoty z cerą. Nasze samopoczucie nie było najlepsze: ciągłe zmęczenie, senność i kłopoty z koncentracją.

Niestety diagnozy wielu lekarzy były bardzo podobne: leki do końca życia, tak to już jest w tej chorobie, jakoś Pani musi sobie radzić. Wtedy zaczęłyśmy się zastanawiać: dlaczego akurat ja zachorowałam, przecież jestem młoda i silna. Zaczęłyśmy same szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Obie, jeszcze wtedy, na własną rękę...

Była to długa droga, która pochłonęła nam dużo czasu, wymagała od nas wielkiej cierpliwości, ale dzięki determinacji i konsekwencji  udało się wprowadzić nasze choroby w stan remisji lub całkowicie się z nich wyleczyć. Na obecną chwilę nie bierzemy leków i czujemy się świetnie, co również potwierdzają badania laboratoryjne. Jak tego dokonałyśmy? Zaczęłyśmy  po prostu o siebie dbać.

Nadmiar energii i uzyskaną wiedzę postanowiłyśmy spożytkować na niesienie pomocy ludziom, którzy chcą walczyć o swoje zdrowie i dobre samopoczucie bez medykamentów i bólu. Zaczęłyśmy się kształcić, uczestniczyć w konferencjach, szkoleniach, sympozjach i nadal to robimy. Ciągle się edukujemy i nigdy nie przestaniemy tego robić!  W taki sposób poznałyśmy się i rozpoczęłyśmy współpracę, ponieważ każda z nas zajmuje się innymi przypadkami chorobowymi.

Biblioteczka Akademii z dnia na  dzień się powiększa, a ściany zapełniają certyfikatami :-)

Jednym słowem: odpowiednie podejście do odżywiania jest naszą pasją i tym po prostu żyjemy, obalając po drodze wiele żywieniowych mitów!

Jeżeli jesteś osobą, która boryka się z jakąkolwiek jednostką chorobową  i do tej pory jedyną “drogę” jaką poznałeś by z nią “walczyć “jest codzienne zażywanie leków, a chciałabyś/byś nauczyć się inaczej spoglądać na swoją przypadłość to serdecznie zapraszamy do Akademii Zdrowego Odżywiania!

 

Początek strony